تابلو فرش، کد 9186، وان یکاد، 1200 شانه، سایز 50 در 70

تابلو فرش یکی از هنرهای منحصر به فردی ایرانی است که با گذرزمان جایگاه بسیار ویژه ای را در بازار های داخلی و خارجی  ازآن خود کرده است. همان طور که با گذشت زمان سهم فرش های ماشینی نیز علاوه بر فرش های دستباف در زندگی مردم  بیشتر شده است تابلو فرش هم همین روال را طی کرده و علاوه بر نوع دستباف آن امروزه انواع تابلو فرش های ماشینی نیز در زندگی افراد جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. 

اما از آنجایی که صنایع دستی نسبت به نوع ماشینی نیاز به زحمت و تلاش بیشتری دارند، تابلو فرش های دستباف  نسبت به ماشینی از ارزش و قیمت بیشتری برخوردارند.

چه شباهت ها و تفاوت هایی میان تابلو فرش و فرش وجود دارد:

اگر بخواهیم تابلو فرش و فرش را از لحاظ دستباف بودن مقایسه کنیم باید بگویم که میان اصول بافت تابلو فرش و قالی های دستباف تفاوت چندانی وجود ندارد و هردو به یک روش انجام میشوند که در مقاله جداگانه ای مراحل بافت تابلو فرش را به طور کامل توضیح میدهیم.

اما تفاوتی که بین تابلو فرش های دستباف وفرش های دستی  بسیار مشهود است ظرافت به کار رفته بین آنها است که این ظرافت بیشتر تابلو فرش های دستی  نسبت ماشینی دارند به یک دلیل است: 

سایز تابلو فرش: تابلو های دستی  به دلیل اینکه اندازه کوچکتری نسبت به فرش های دستی  دارند در نتیجه تنوع نقش و رنگ و مدل بافت آنها کار را حساس تر میکند در نتیجه به شدت نیاز به رعایت یکسری ریزه کاری های بیشتر توسط بافنده دارد.

اما میان تابلو فرش ها ماشینی و فرش های ماشینی چه از لحاظ بافت و از چه از لحاظ ظرافت کاری تفاوت چندانی وجود ندارد چون هردو توسط دستگاه بافته میشود.

برای خرید تابلو فرش توجه به چه نکاتی ضروری است:

5 نکته کلیدی که برای خرید تابلو فرش باید بدانید

۱- جنس تابلو فرش 

۲- قیمت تابلو فرش 

۳- نوع طرحی که استفاده شده 

۴- نوع بافت تابلو   

۵- اندازه تابلو فرش 

عواملی که در قیمت تابلوفرش تعیین کننده هستند:

۱- جنس نخ یا الیاف به کار رفته در تابلوفرش  

۲- اندازه و همچنین میزان تراکم تابلوفرش (از نظر ریز بافی و درشت بافی ) 

۳- نوع طرح و نقشه به کار رفته در تابلوفرش 

همه این مواردی که گفته شده است ،هرکدام را جداگانه توضیح داده ایم و از عوامل اصلی تعیین کننده قیمت هستند.

 

5 6

index

1 6

9 6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه